fbpx

Meistriklass – Hayoung Choi

  • Meistrikursustel mängivad noored tšellistid.
  • NB! Jälgida saab ainult kohapeal 

Meistriklassi tutvustus

Hayoung Choi on Saksamaal sündinud Lõuna-Korea tšellist, kelle hiljutisim saavutus on I preemia pälvimine kuninganna Elisabethi konkursil 2022. aastal. Ta on esinenud solistina paljude nimekate orkestrite ees, mänginud kuulsates kontserdisaalides üle kogu maailma ning teda on kutsutud esinema mainekatele festivalidele. Choi on musitseerinud koos selliste suurnimedega nagu Gidon Kremer, Christian Tetzlaff, Kim Kashkashian, Jörg Widmann, Mitsuko Uchida, Antoine Tamestit, Elena Bashkirova ja Martin Helmchen. Tema mängustiil on ergas ning paeluvalt mänguline, mis muudab kaasahaaravaks ka keerulisema repertuaari interpretatsiooni ning meeldejäävaks elamuseks iga kontserdi.

Meistriklass toimub koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga ja Tallinna Haridusametiga.

Biograafia

Hayoung Choi on 1998. aastal Saksamaal sündinud Lõuna-Korea tšellist, kelle hiljutisim saavutus on I preemia pälvimine kuninganna Elisabethi konkursil 2022. Aastal. Lisaks sellele on Choi võitnud veel mitmeid mainekaid rahvusvahelisi tšellokonkursse, nagu näiteks Krzysztof Penderecki tšellokonkurss Poolas, Antonio Janigro konkurss Horvaatias ja Justus Dotzaueri konkurss Saksamaal. Austrias toimunud Johannes Brahmsi konkursil saavutas Choi samuti esimese koha, olles toona vaid 13aastane ning ühtlasi läbi aegade konkursi noorim laureaat.

Oma soolodebüüdi tegi Choi koos Bostoni filharmooniaorkestriga aastal 2021. Lisaks sellele on ta esinenud selliste prestiižsete orkestritega nagu Kremerata Baltica, Camerata Salzburg, Frankfurdi Ooperi- ja Muuseumiorkester, Barcelona Kammerorkester ja paljude teistega. Hayoung on musitseerinud koos selliste suurnimedega nagu Gidon Kremer, Christian Tetzlaff, Kim Kashkashian, Jörg Widmann, Mitsuko Uchida, Antoine Tamestit, Elena Bashkirova ja Martin Helmchen.
Samuti on ta osalenud sir Simon Rattle’i, Christoph Eschenbachi, Daniel Barenboimi and Sir András Schiffi meistrikursustel ning palutud esinema mainekatel festivalidel nii Euroopas kui Aasias.

Aastatel 2014–2017 omandas Choi magistrikraadi Kronbergi Akadeemias Saksamaal professor Frans Helmersoni käe all ning alates 2017. aastast jätkab ta õpinguid professor Wolfgang Emanuel Schmidti juures. Hayoung mängib Giovanni Paolo Maggini tšellol, mis pärineb Bresciast, aastast ca 1600.

Hayoung Choi musitseerimist iseloomustab ergas ja paeluv mängulisus, mis muudab kaasahaaravaks ka keerulisema repertuaari interpretatsiooni ning meeldejäävaks elamuseks iga kontserdi.

Pildid ja videod

Info külastajale:

 

Asukoht:  Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia asub Tallinna kesklinnas aadressil Tatari 13.
Lähim bussi- ja trammipeatus on Vabaduse väljakul.
Parkimiseks saab kasutada lähedalasuvaid tänavaid (südalinna parkimistsoon).
Lähim parkimismaja FINEST asub aadressil Pärnu mnt 22.