fbpx

Kohtumine tšelloga

  • Ann Kuut (tšello)
  • Ruslan Petrov (tšello)
  • Kristian Plink (tšello)

Kontserdi tutvustus (NB! Kohad juba broneeritud!)

Kontserdil tutvustatakse tšellokunsti ajalugu ning esitatakse tšellorepertuaari barokist rokini. Kolmel tšellol kõlavad seaded nii eesti muusikast kui ka tuntud klassikast. Publikul avaneb võimalus avastada tšellomängu spetsiifikat ning tutvuda lähemalt erinevate mängutehnikatega, sealhulgas ka elektritšello ja looper-masinaga. Soovi korral võib uudishimulik kuulaja ka ise pillimängu proovida. Kontsert-loeng on tasuta ning sellel esinevad noored pedagoogid ja interpreedid Ruslan Petrov, Kristian Plink ja Ann Kuut.

 

Konsert toimub koostöös Oru Kultuurisaaliga.

Kontserti toetavad Eesti Rahvuskultuuri Fond, Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp, ConcertFilm.

 

Biograafia

Ruslan Petrov (1988) alustas tšelloõpinguid 1998. aastal Leho Karini õpilasena Tallinna Muusikakeskkoolis (TMKK), mille ta lõpetas 2008. aastal. 2013. aastal omandas ta spetsialisti diplomi Peterburi Rimski-Korsakovi nimelises Riiklikus Konservatooriumis prof. Aleksei Massarski käe all. 2018. aastal kaitses magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Toomas Velmet). Praegu Ruslan õpetab tšellot Vanalinna Hariduskolleegiumis ja Nõmme Muusikakoolis.
Ruslan on osalenud mitmetes ansamblites ning mõnedega ka konkurssidel. 2010. aastal koos viiulimängijaga Chi Menglin ning klaverimängijaga Xiong Qian said II koha Rahvusvahelisel Stockholmi Muusika konkurssil. 2016. aasta kevadel trio koosseisus Lea Valiulina (klaver) ja Ann Meeta Teppo (viiul) pälvisid “Pietro Argento” konkursil (Itaalia) II koha. Järgneva aasta kevadel sama koosseisuga “Luigi Zanuccoli” konkursil III koha. Ruslan on ansambli “Ye-Men’i Meitukid” asutajaliige.

 

Ann Kuut alustas tšelloõpinguid Reet Metsa käe all Heino Elleri Muusikakoolis ning aastal 2016 omandas magistrikraadi prof. Peeter Paemurru juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatrikaakadeemias. Ta on mänginud erinevates orkestrites (nt ÜENSO, Lääne-Saarte Kammerorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta jt) ning teinud koostööd erinevate ansamblitega nii klassikalise kui ka levimuusika valdkonnas. Viimastel aastatel on Anni ansamblipartnerites olnud nt Hele Kõrve, Lauri Saatpalu, Peeter Rebane, Jaan Sööt, Marko Matvere, Pääru Oja, Indrek Kruusimaa jt, kellega on mitmelpool Eestis konterttuure antud. Lisaks on Ann Kuut olnud veel tegev näitelavadel ning ka filmimuusikas. Samuti on ta õppinud kompositsiooni Alo Põldmäe juures ning tema loodud muusika on kõlanud Eesti Muusika Päevadel ning erinevates näidendites ja tantsulavastustes. Hetkel töötab Ann pedagoogina Viimsi ja Tallinna muusikakoolides.

 

Kristian Plink lõpetas 2016. aastal oma interpretatsiooni-pedagoogika magistriõpingud tšello erialal Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias prof. Peeter Paemurru juhendusel. Kristian on töödanud mitmetes orkestrites ning olnud koostöös erinevate Eesti koosseisudes ja artistidega: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Baltic Sea Philharmonic, Põhjamaade sümfooniaorkester, U-ansambel, Estonian Cello ensemble, Trump Conception, NOËP, Holger Marjamaa, Mart Sander, Kadri Voorand jpt. Aastal 2013 võitis Kristian “Villahermosa” IX Festivali klassikalise kammermuusika konkursil I koha Mehhikos ning
Samuti 2016. Aastal Renaissance International Contest-Festivalil
kammermuusika Grand Prix auhinna, Armeenias. Hetkel töötab Kristian
Kiili kunstide koolis ja Tallinna muusikakoolis tšelloõpetajana ning keelpilliorkestri dirigendina.

Info külastajale:

 

Asukoht

Kultuurisaal asub Haapsalust 14 km kaugusel ja Tallinnast vähem kui 90 km kaugusel. Saali vahetus naabruses asub Linnamäe terviserada, välijõusaal ja Vedra orienteerumisrada.

 

Bussiga Haapsalust, peatus Linnamäe Bussiga Tallinnast, peatus Linnamäe Autoga mööda Tallinn-Keila-Haapsalu maanteed pidi kuni Linnamäeni. Maanteelt näitab viit Kultuurisaali.